הריונות בסיכון גבוה

מהו הריון בסיכון גבוה?
הריון הוא מצב טבעי ובד"כ עובר ללא סיבוכים. יש נם מצבים בהריון אשר עלולים להרע לאם או לעובר. במצבים אלו נדרשת השגחה מיוחדת במהלך הריון. או במילים אחרות, יש יותר סיכון מהריון רגיל. במצבים אלו ההשגחה מתבצעת ע"י רופאים שמתמחים ברפואת אם ועובר.

מהי סכרת הריונית?
במהלך ההריון עלול להשתבש איזון סוכר אצל האם. דבר זה מתרחש בשל שינוי
הורמונלי שחל אצל האם. המצב הזה הוא ייחודי להריון וחולף לרב בסיומו.
בד"כ חוסר האיזון אינו קיצוני ומתאזן בעזרת דיאטה בלבד. במצב של חוסר איזון קיצוני נדרש טיפול באינסולין. בד"כ ניתן לאזן את הסוכר וע"י כך למנוע סיבוכים במהלך ההריו והלידה, הקשורים לממצב זה.

מהי רעלת הריון?
"רעלת הריון" הינו מושג הנמצא בשימוש נרחב ומטעה! לא מדובר בשום "רעל" אלא מצב מיוחד שנוצר אך ורק בזמן הריון. ישנה פגיעה במספר אברים כאשר הביטוי הבולט ביותר הוא עליה בלחץ דם והופעה של חלבון בשתן.
במקרים קלים לא נשקפת סכנה משמעותית לאם או לעובר ולכן ניתן להמשיך את ההריון עד למועד הרגיל. במקרים קשים נשקפת סכנה משמעותית לאם לעובר, שדורש טיפול תרופתי ולפעמים אף יש ליילד כאשר המצב של "רעלת הריון" מחמיר מאוד

האם כל לחץ דם גבוה הוא "רעלת הריון"?
יש נשים שיש להם לחץ גבוה עוד בטרם נכנסו להריון. לכן לא כל לחץ גבוה הוא ביטוי של "רעלת הריון". גם נשים אלו זקוקות לתשומת לב מיוחדת במהלך ההריון.

האם ניתן למנוע "רעלת הריון"?
בעבר היו מספר דיווחים בספרות המקצועית שרמזו על אפשרות מניעה של התפתחות "רעלת הריון". במחקרים נרחבים התברר לצערנו שלא ניתן למנוע "רעלת הריון".


דר ש. לוריא
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
נושאים נוספים
מחלת האנטרקס וההריון
צילומי רנטגן בהריון
דיקור מי שפיר
הנקה
זיהומים וחיסונים בהריון.
כל כמה זמן צריך לבצע מוניטור של דופק לב העובר וצירים בהריון?
מה לקחת לבית החולים לקראת הלידה?
הריון: חודש אחר חודש
דרונט בניית אתרים