נקודת ה-G


מאת:  דר' צחי בן-ארויה    ודר' דוד סגל

אחד מסלעי המחלוקת בנושאי המיניות הנשית הינו קיומה ומיקומה של נקודת ה G. כולנו שמענו את האגדות על האזור המסתורי בגופה של האישה, אשר, אם יגורה בצורה נכונה, יגרום לעונג מיני מוגבר. אולם, נשים רבות טוענות שאין הן מצליחות למצוא את הנקודה הזו בעצמן. ובכן, האם נקודת ה G אכן קיימת?

המונח "נקודת ה G" ניתן לאזור זה ע"י ג'ון פרי ובברלי וויפל (מחברי הספר "נקודת ה G וממצאים חדשים אחרים במיניות האדם") לכבודו של דר' ארנסט גרפנברג, רופא גרמני אשר ב 1950 כתב מאמר על "האזור הארוטי הממוקם בקיר הקדמי של הנרתיק, לאורכה של השופכה, הגדל בניפחו בזמן גירוי מיני".

נקודת ה G מתגלה כתגלית ישנה כאשר מבינים שהיא תוארה לראשונה בספרות הרפואית כבר במאה ה 17 ע"י האנטום ההולנדי דה-גראף. דה-גראף שם לב שהאזור הזה בנרתיק בנוי בצורה דומה מאד לבלוטת הערמונית אצל הגבר. כמו כן הוא תאר יציאה של נוזל מאזור זה בזמן ריגוש מיני.

מספר מחקרים שבוצעו מאז מצאו את מיקומה של נקודת ה G בכל הנשים שנבדקו. לא כל הנשים מוצאות את הגירוי של נקודה זו כמענג במיוחד, אולם תמיד ניתן לאתרו.


איכן ממוקמת נקודת ה G?

נקודת ה G הינה צבר תאים בגודל של אפונה הממוקמת כחמישה סנטימטרים מפתח הנרתיק. לרב קשה לאישה לאתר את נקודת ה G בעצמה עקב בעיות תנוחה. יחד עם זאת בשיתוף פעולה מבן הזוג ניתן לרב לחוש בנקודה זו.

בשלב ראשון, כשמפעילים לחץ על אזור זה נשים רבות חשוב בלחץ ובצורך למתן שתן. תחושה זו גורמת לרב לרב הנשים להפסיק מלנסות ולאתר את נקודת ה G. אולם, אצל רב הנשים תחושה זו חולפת ומפנה את מקומה לתחושה של עונג מיני. בזמן הגירוי, מקום זה לרב מתעבה וגדל לגודל של אגוז. יש נשים הטוענות שגירוי ממושך של אזור זה מאפשר להם לחוות אורגזמות מרובות. בנשים אחרות גירוי של אזור זה מוביל לתחושה של פליטה (ejaculation).

חשוב לזכור שלא "להנעל" על הצורך למצוא את נקודת ה G שלך או של בן/בת זוגך. כל אדם הוא עולם שונה כשמדובר בגופו ובהעדפותיו מחיי המין. חלק מהנשים אפילו ציינו שהגירוי לאזור זה היה לא נעים. באם תרצה/י לחקור את האזור הזה, זה יכול להיות משעשע ומהנה, אולם אל תתעצב/י באם לא תצליח/י בכך. בניגוד לשמועות הרווחות, אין זה "כפתור קסמים", אלא רק אזור אשר בזמן גירוי גורם עונג לחלק מהנשים.


6 עצות למציאת נקודת ה G:

1. עליך לזכור לרוקן את השלפוחית לפני החיפוש. בידיעתך שהשלפוחית ריקה יקל עליך להמשיך בחיפושים גם לאחר שתחווי לחץ ורצון להשתין. באופן זה תוכלי להמשיך ללא הפרעה.


2. המיקום המדוייק של נקודת ה G משתנה במעט מאישה לאישה. המיקום הרגיל הוא בדרך כלל כחמישה סנטימטרים מפתח הנרתיק, על הקיר הקדמי (בכיוון הבטן). בדרך כלל קל יותר לבן הזוג לאתר את נקודת ה G כשבת זוגתו שוכבת על הבטן כשמותניה מעט מורמות. בתנוחה זו, על בן הזוג להפעיל מעט לחץ כלפי מטה (לכיוון המיטה) על קיר הנרתיק עם שתים או שלוש אצבעות. אם האישה מעדיפה לשכב על הגב, אזי היא או בן זוגה יכולים להחדיר אצבע לנרתיק ואז בזהירות לכוון את קצה האצבע כלפי מעלה.


3. הגירוי לנרתיק יכול להיות לא נעים או אפילו מפריע אם הנרתיק אינו לח דיו. יצור חומרי הסיכה הטבעיים משתנה באופן דרמטי מאישה לאישה. באם כמות הלחות בנרתיק אינה מספקת ניתן תמיד להשתמש בג'ל על בסיס מים כמו KY-GEL.


4. המנעי משימוש בדיאפרגמה. שימוש בדיאפרגמה יכול להפריע בחיפוש אחרי נקודת ה G. שימוש בקונדום אינו מפריע לחיפוש אחר נקודת ה G ומבטיח מניעה יעילה ממחלות מין.


5. השתמשו בתנוחת "האישה מעל" בעת קיום יחסי מין. נשים רבות מציינות שתנוחה זו הינה הטובה ביותר ליצירת גירוי לנקודת ה G.


6. נסי להשתמש בויברטור המיועד לנקודת ה G. כיום, צעצועי מין רבים המספקים גירוי לנקודת ה G קיימים  בשוק. יש נשים הטוענות ששימוש במכשירים אלה מספק גירוי עז לנקודת ה G.


בהצלחה!

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
לקריאה נוספת
טיפול בבעיות זיקפה - הנחיות איגוד האורולוגים , 2/07/2005
מיניות ויחסים לאחר הלידה, 31/05/2005
הקשר שבין עישון ובעיות בתפקוד המיני , 3/03/2005
סקס וגיל העמידה , 28/12/2004
על הקשיים ביחסי מין של נשים וגברים שמנים , 21/12/2004
הפרעות באורגזמה הנשית
הפרעות זיקפה
שפיכה מוקדמת
ואגיניזמוס
דרונט בניית אתרים