האם היסטרוסקופיה לתיקון מחיצה תוך רחמית מעלה את שיעורי ההיריון בנשים עם אי פריון

8/10/2009

הובא ע"י ד"ר אמיר שלו

מחיצה תוך רחמית היא מום מולד, שיכול לגרום להפלות חוזרות וללידות מוקדמות. טיפול הבחירה במצב זה הוא כריתת המחיצה בהיסטרוסקופיה ניתוחית. מחקרים רבים הוכיחו כי כריתת המחיצה בהיסטרוסקופיה הוריד את שיעור ההפלות והלידות המוקדמות.

במחקר שבוצע בערים נאפולי ופאלרמו שבאיטליה, ופורסם בעיתון הרפואי Fertility and Sterility ב- 2009, בדקו החוקרים האם היסטרוסקופיה לכריתת המחיצה מעלה את שיעור הכניסה להריון בנשים עם אי פריון לא מוסבר. החוקרים בדקו את שיעור ההריונות ב- 2 קבוצות נשים: קבוצת המחקר, שכללה 44 נשים עם אי פריון ללא מוסבר ומחיצה תוך רחמית, וקבוצת ביקורת, שכללה 132 נשים עם אי פריון ללא מוסבר ללא מחיצה תוך רחמית. כל הנשים בקבוצת המחקר עברו היסטרוסקופיה ניתוחית לכריתת המחיצה.

החוקרים מצאו כי בקבוצת הנשים שעברו היסטרוסקופיה לכריתת המחיצה התוך רחמית הושגו 38.6% הריונות לעומת 20.4% בקבוצת הביקורת. כמו כן, בקבוצת המחקר הושגו 34.1% לידות חי לעומת 18.9% בקבוצת הביקורת.

מסקנת החוקרים הייתה כי היסטרוסקופיה לכריתת מחיצה תוך רחמית לא רק מקטינה את סכנת ההפלות והלידות המוקדמות בנשים שסובלות מאי פריון ומחיצה תוך רחמית, אלא גם מעלה את סיכוייהן להיכנס להריון.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
לקריאה נוספת:
אבלציה (הרס) של רירית הרחם – הוריות ושיטות , 23/02/2010
אי ספיקת צואר הרחם
איבחון אנדומטריוזיס על ידי מציאת סיבי עצב בביופסיה מרירית הרחם, 18/07/2010
אלטרנטיבות לכריתת רחם
אמבוליזציה (חסימה) של עורקי הרחם בהשוואה לניתוח בטיפול בשרירנים, 29/04/2007
אמצעי מניעה הורמונאליים, 22/02/2010
אמת ושקר ב"רכילות" הקשורה בגלולות נגד הריון
אנטיביוטיקה למניעת הפלות
גלולות למניעת הריון והסיכון לאוטם בשריר הלב
דרונט בניית אתרים