הישנות של רעלת הריון או יתר לחץ דם בהריון חוזר
18/08/2007
הובא ע"י ד"ר סניך קראמן
 
עבודת מחקר אוסטרלית בנושא זה התפרסמה בביטאון הבריטי למיילדות וגינקולוגיה בשנת 2007. מטרת מחברי העבודה מאוסטרליה, הייתה להעריך את שיעור חזרת מחלת רעלת ההריון או יתר ל''ד הריוני בהריונות חוזרים. נאספו נתונים על 1363 נשים אשר סבלו מרעלת הריון או יתר ל''ד בהריון קודם, מתוכן 765 נשים הרו בשנית . נעשתה השוואה בין קבוצת נשים זו ל 333 נשים בריאות ללא רעלת הריון או יתר לחץ דם.
נמצא כי למרבית הנשים (65-70%) עם רעלת הריון או יתר ל''ד בהריון קודם יהיה הריון חוזר תקין ללא יתר לחץ דם. יחד עם זאת, מספר פרמטרים נמצאו קשורים להתפתחות יתר לחץ דם חוזר ביניהם: נשים בהריונות חוזרים, התפתחות יתר לחץ דם מוקדם בהריון, ורמת חומצה אורית בדם. כצפוי נמצא כי סוכרת הריונית הייתה שכיחה יותר בנשים עם יתר לחץ דם ורעלת הריון.
באופן מעשי ניתן לומר כי אצל נשים בריאות ללא יתר לחץ דם בהריון קודם, קיימת רק סבירות קטנה ביותר להתפתחות רעלת הריון בהריון חוזר. אולם, אם היה יתר לחץ דם בהריון קודם קיימת סבירות קטנה אבל משמעותית, להתפתחות רעלת הריון בהריון חוזר. נשים אלו צריכות מעקב קפדני יותר אחרי ערכי לחץ הדם, התפתחות פרוטאינוריה או האטה בגדילת העובר במהלך ההריון החוזר.
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
לקריאה נוספת:
אאוטיזם
אבחון תסחיף ריאתי בהריון עי אנגיו-CT או מיפוי ריאות, 15/09/2009
אורך השלב השני של הלידה והשפעתו על העובר ועל האם, 3/11/2009
אטוסיבן - תרופה חדשה לטיפול בצירים מוקדמים
אלטרנטיבות להרדמה אפידורלית בלידה
אלכוהול בכמות קטנה והשפעתו על העובר?
אמצעים מכאניים להבשלת צוואר הרחם ושיעור הזיהום סביב הלידה, 15/09/2009
אספירין ורעלת הריון, 12/08/2007
בדיקת מי שפיר בכל גיל
דרונט בניית אתרים