צרי קשר

מה לעשות אם הותקפת?

1. הגיעי למקום בטוח

2. קראי לעזרה: התקשרי למשטרה (100), למרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית (1202), או לחבר/ה או קרוב/ת משפחה אשר את בוטחת בו/בה.

מתנדבת מהמרכז לסיוע לנפגעות תקיפה מינית תוכל לסייע לך בהליך הקשה של מתן עדות במשטרה והבדיקה הרפואית. הקשר איתה יכול לעזור גם בהתמודדות הנפשית בהמשך.

3. רצוי מאד לא להחליף בגדים, להתקלח, להסתרק או לעשות כל דבר העלול להשמיד ראיות.
זה עלול להיות קשה, שכן לאחר אונס נשים רבות חשות צורך להתנקות ולהסיר מגופן כל זכר לתוקף.

4. גם אם אינך מעוניינת להגיש תביעה במשטרה בשלב זה, יתכן ובהמשך תהיי מעוניינת בכך. ההחלטה על הגשת התביעה היא שלך, ושלך בלבד.

5. המשטרה תפנה אותך לבית החולים. את יכולה לבקש מחבר/ה או מהמתנדבת מהמרכז לסיוע שתתלווה אלייך, אם תרצי. ברוב המקרים תתלווה אלייך גם שוטרת והיא זו שתגבה ממך עדות.

6. אם את לובשת אותם בגדים שלבשת בזמן האירוע, יתכן והמשטרה תזדקק להם כראיה – כדאי להביא בגדים להחלפה, במידת האפשר.

7. אם נפצעת, תבדקי ע"י רופא מתאים ותקבלי טיפול רפואי.

8. בבית החולים, תפגשי עובדת סוציאלית, גינקולוג/ית, ואם תרצי להתלונן במשטרה – גם רופא משפטי. הם ישוחחו איתך, יבדקו אותך, ויספקו טיפול מונע למחלות מדבקות המועברות בדרכי המין ולמניעת הריון. הרופא המשפטי יבדוק אותך למציאת ראיות מהתקיפה.

גופך שייך לך. את רשאית בכל רגע נתון לבקש להפסיק את הבדיקה, או לא לעבור חלקים מסוימים ממנה.
מטרתנו היא לסייע לך לעבור את ההליך הקשה הזה על הצד הטוב ביותר. התשאול והבדיקה יתבצעו בחדר נפרד ובטוח, הבדיקה הגופנית תבוצע ע"י הגינקולוג והרופא המשפטי פעם אחת בלבד. במידת האפשר, הבדיקה תבוצע ע"י גינקולוגית. הצוות שלנו מיומן בטיפול בנשים נפגעות תקיפה מינית, ונעשה כמיטב יכולתנו לעזור לך להרגיש בנוח.

אונס הוא אונס, גם אם:

1. פחדת ולא נאבקת.
אונס הוא פשע אלים. אישה שמותקפת מעריכה את מצבה ואת הסכנה הנשקפת לה, ומחליטה כיצד להגיב. לפעמים החלטה לא להתנגד יכולה להציל את חייך או להפחית את חומרת הפציעה.

2. קיימת איתו יחסי מין בעבר מרצון, אך הפעם לא רצית בכך.
גופך שייך לך. לאף אחד אין זכות לגעת בך בניגוד לרצונך, גם אם קיימת איתו קשר גופני לפני כן, גם אם הוא בעלך או החבר שלך.

3. הלכת איתו לדירה שלו.
זו זכותך להחליט אם ומתי את רוצה בקשר אינטימי עם אדם אחר. זה לא משנה אם הלכת לדירתו, אם הוא שילם על הארוחה, או מה לבשת. גופך שייך לך.

אונס איננו מין. זהו פשע אלים. את אינך אשמה, הפושע הוא האדם שתקף אותך. לאף אחד לא מגיע להאנס.
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים