המרכז לטיפול בנפגעות תקיפה מינית - רקע

מזה מס' שנים הקמנו את המרכז לטיפול בנפגעות תקיפה מינית שהוא הראשון מסוגו במדינת ישראל ומרכז לראשונה את כל היבטי הטיפול הנפשי והרפואי וגם את איסוף הראיות עבור הנפגעות בכתובת אחת.
הקמת המרכז התאפשרה ביוזמתנו ובמשותף עם המכון הלאומי לרפואה משפטית ובעקבות שיתוף פעולה עם המטה הארצי של משטרת ישראל, אגף החקירות במשטרה, פרקליטות המדינה, מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, שירותי רווחה , השירות הסוציאלי של בית חולים וולפסון ומשרד הבריאות.
ארגוני נשים רבים תמכו וליוו את הקמת המרכז שהוקם כולו בעזרת תרומות וביניהם נעמת ושדולת הנשים בישראל.
תכנית המרכז הוצגה גם ביום עיון בכנסת בהשתתפות חברי הועדה לקידום מעמד האישה ופועל באישור משרד הבריאות .
המרכז נועד להגיש עזרה נפשית ורפואית מיידית לנשים בשלב האקוטי ביותר לאחר אונס או תקיפה מינית ולסייע לעבודת המשטרה בסביבה מוגנת ותוך שמירת הפרטיות של הנפגעת. כל זאת מבלי שיהיה צורך לטלטל אותן ממקום למקום. אל המרכז מגיעים נציגי המשטרה, הפתולוגים ,הרופאים והעובדות הסוציאליות ונציגות מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית במקום שקורבן התקיפה תצטרך להגיע למקומות אלה. המרכז דואג לכך שיהיה טיפול רפואי נאות למניעת הריון, מניעת מחלות מין ודואג גם לאווירה נאותה ופרטית שיכולים לסייע לנפגעת .החדר מצויד בכיסא גינקולוגי , ריהוט ביתי (שאינו מזכיר אוירה של בית חולים), קולפוסקופ, מכשיר צילום, מנורות בדיקה, חומר הסברה, מטבחון קטן להכנת שתייה חמה, תמונות קיר, כורסא נוחה, פרחים וכד'.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים