דבר מנהל האגף

 

ברוכים הבאים לאתר הבית של אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי על-שם
אדית וולפסון.

אגף נשים ויולדות דוגל ב- איכות ומצוינות עם יחס אישי וכל השנים הושקעו מאמצים רבים לקיים סיסמה זו. אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי על-שם אדית וולפסון מהווה מחלקה אוניברסיטאית המסונפת לבית הספר לרפואה שבאוניברסיטת תל אביב משנת 1980 ולכן, שוקדת על:

 1. שירות רפואי חדיש מודרני ורב תחומי ע"י צוות מיומן ומקצועי המספק מגוון רחב של שירותי אבחון וטיפול במיילדות, גינקולוגיה, ופוריות, הן במסגרת אשפוז והן במסגרת מרפאות וטיפול יום. הצוות הרפואי מונה
  כ-40 רופאים המספקים שירותים רפואיים מקיפים ומתקדמים.
 2. רופאי המחלקה עוסקים בחינוך רופאים צעירים בהתמחות ובהשתלמויות שנות ובהדרכת סטודנטים. לא בכדי אגף נשים ויולדות זכה לכל ההערכות והוא מהווה יעד מועדף ומבוקש ביותר ע"י רופאים צעירים וסטודנטים לרפואה מאוניברסיטת תל אביב ומשלוחת אוניברסיטת ניו- יורק. צוות האחיות מדריך סטודנטים לסיעוד המסונפים לבית הספר לסיעוד הסמוך למרכז הרפואי. כמו כן משתתף הצוות בהוראה בקורסי חיילות וקורסי מיילדות ודולות.
 3. בחלק המחקרי מדובר במחלקה עם 8 פרופסורים ו-2 מרצים בכירים העוסקת במחקרים מגוונים הכוללים את חקר השלייה, רפואת אם-עובר, גינקולוגיה ואונקולוגיה גינקולוגית.

אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי על-שם אדית וולפסון כולל מספר תת-יחידות:

 1. חדרי הלידה הם מהחדשים בארץ ומצוידים בציוד מודרני ביותר. כל חדרי הלידה החדשים ממוחשבים, עם ריהוט נעים ומוסיקת רקע . החדרים מרווחים עם שירותים ומקלחות צמודים, טלוויזיה וטלפון. כל חדר מצויד בציוד חדיש ועדכני ומתפקד כיחידה טיפולית עצמאית המאפשר טיפול ביולדת וביילוד בהתאם לצורך. בצד החידושים, הצוות המיילדותי מציע גם אפשרות ללידה טבעית המותאמת לצרכי היולדת (תנוחות לידה שונות, רייקי, שיאצו, רפלקסולוגיה וכד'). בחדר לידה קיימים שני חדרי ניתוח לשימוש מיידי כאשר יידרש. בכל יום ג' מתקיים סיור וקיימים קורסי הכנה ללידה ע"י מיילדות מנוסות (טלפון: 03-5028329).
 2. מחלקת יולדות סמוכה למחלקת ילודים הכוללת יחידה לטיפול מיוחד בילוד שזכתה לשבחים ולפרס ראש הממשלה לאחרונה. הארוחות מוגשות בצורה מיוחדת ואסטטית ומתקיימות הדרכות הנקה עם דגש על מענה אישי לצרכי היולדת והרך הנולד.
 3. היחידה לרפואת אם-עובר יחידת האשפוז נמצאת באגף נשים וכוללת 15 מיטות אשפוז עד אפשרות ל-25 אשפוזים. יחידת האשפוז נותנת מענה למיון יולדות וחדרי לידה ולמרפאות רפואת אם-עובר. מדובר באשפוז לנשים בהריון בסיכון גבוה המוגדר כהריון עם פוטנציאל לסיבוכים או על רקע מחלה אימהית לפני ההריון או כתוצאה מסיבוך המופיע בהריון.
 4. המחלקה הגינקולוגית מספקת את כל מגוון ההתערבויות הניתוחיות, לרבות ניתוחים גינקולוגים נרחבים, לפרוסקופיות והיסטרוסקופיות. בנוסף, אנו מתמחים באבחנה ובטיפול בשרירני הרחם, אנדומטריוזיס, ציסטות שחלתית, כאב אגן כרוני ועוד. במסגרת מרפאותינו פועלת גם מרפאה סקסולוגית. פעולות כירורגיות זעיר פולשניות (היסטרוסקופיות וגרידות) מתבצעות בימי ב' ו-ד' במסגרת חדר ניתוח של אשפוז יום.
 5. היחידה לאורוגינקולוגיה וכירורגיה משקמת של רצפת האגן מספקת שירותים מקיפים של אבחון, טיפול ומעקב בנשים עם  דליפת שתן לא רצונית וצניחת אברי האגן. היחידה כוללת מרפאה המבצעת הערכה אורודינמית לאבחון הפרעות במתן שתן ובליקוי של רצפת האגן.
 6. היחידה לגינקולוגיה אונקולוגית מספקת שירותים מקיפים של אבחון, טיפול ומעקב אחרי נשים שחלו במחלת הסרטן של איברי המין. היחידה מבצעת ניתוחים אבחוניים וטיפוליים, מטפלת בכימותרפיה ומעורבת בטיפולים בהקרנות.
 7. יחידת האולטרה-סאונד מבצעת מעל ל 4000 בדיקות בשנה ומספקת את כל מגוון הבדיקות האבחוניות, החיצוניות והפולשניות.
 8. היחידה להפריה חוץ גופית מטפלת בכ 8000 פניות בשנה ומספקת את כל מגוון השירותים לרבות הפריה חוץ-גופית, מיקרומניפולציה, וכן שירותי הקפאה ושימור של עוברים ודגימות זרע וביציות. במסגרת היחידה מתבצעות כ 500 התחלות טיפול שנתיות.
 9. במסגרת המחלקה מופעל גם המרכז הארצי לנפגעות תקיפה מינית. מרכז זה שנפתח בנובמבר 2000, הוא המרכז הראשון המטפל בנפגעות תקיפה מינית בישראל בגישה רב-תחומית. מטרת המרכז היא לדאוג ולטפל בנפגעות תקיפה מינית בהיבטים הגופניים, הנפשיים והחוקיים תחת קורת גג אחת. הטיפול כולל יעוץ עובדת סוציאלית, טיפול נפשי תומך, איסוף עדויות מקצועי וטיפול רפואי מונע כנגד מחלות מין, איידס והריון, כל זאת ללא כל עלות מצד הנתקפת. צוותים נאמנים של רופאי המחלקה, עובדות סוציאליות ורופאי המכון לרפואה משפטית, זמינים 24 שעות ביממה לטיפול בנשים אלה.
 10. אגף מרפאות חוץ כולל שירות לפניות מהקהילה וחדרי המיון בנושאים מיילדותיים, גינקולוגים, אורוגינקולוגים ואונקוגינקולוגים.

אם כן, אנו שמחים לשרת אתכן במסגרת האתר ונשמח גם לשרת אתכן  אצלנו אם תדרשו לטיפולנו הרפואי-מקצועי ולחדרי הלידה שלנו.


בברכה,

פרופ' יעקב בר

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים